Godox AD400Pro TTL, HSS batériový blesk, 400 Ws + kufor

Kód: BLE-G-AD400PRO
TTL + HSS
Značka: Godox
€750,50 €625,42 bez DPH
Na ceste
Položka bola vypredaná…

Silnejší batériový blesk Godox AD400Pro ponúka výkon 400 Ws spolu s režimami TTL a HSS. Blesk je možné ovládať aj v plne manuálnom režime na vzdialenosť až 100 metrov. Tento blesk je plne kompatibilný s fotoaparátmi značiek Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Pentax a Olympus, s ktorými komunikuje prostredníctvom systému Gogox X. O jeho prevádzku sa stará výmenná 2600mAh lítiová batéria, s ktorou vám ponúkne až 380 zábleskov na plný výkon.

Detailné informácie

Podrobný popis

Silný všestranný 400Ws batériový blesk Godox AD400Pro je plnohodnotným parťákom na prácu vonku aj v štúdiu. S výkonom 400 Ws a 30W pilotnou žiarovkou v podobe LED čipu hravo zastane akúkoľvek úlohu. Nabitý vydrží po dobu 380 zábleskov na plný výkon a pokiaľ sa rozhodnete pre dlhšie fotenie, výmena batérie za plne nabitú bude otázkou pár sekúnd.

Vďaka stroboskopickému režimu, TTL a HSS sa môžete pustiť do fotografovania portrétov, fashion, glamour, produktové, reportážne aj športové fotky. So 400 Ws vysvietite aj väčšie softboxy. Na ich uchytenie je súčasťou balenia Bowens adaptér. Pri cestách mimo štúdia blesk chráni polstrovaný kufor, v ktorom je dodávaný.

 

Výkon a dobíjanie

AD300Pro disponuje výkonom 300 Ws, je teda o niečo silnejší ako bežné externé blesky. Pod výbojkou je umiestnený 12W LED čip pilotnej žiarovky, ktorá má 10 úrovní nastavenia výkonu a slúži na prisvietenie v tienistých miestach, ale využiť sa dá aj ako malé trvalé svetlo na dosvietenie detailov. . Oneskorenie pri dobíjaní medzi zábleskami je v rozmedzí 0,01 - 1 s, podľa nastavenej intenzity výkonu. 

 

Ovládanie blesku a synchronizácia s fotoaparátom

Prehľadný displej, dedikované tlačidlá a otočný volič na nastavenie hodnôt jednotlivých funkcií prinášajú jednoduché a rýchle ovládanie priamo na jeho tele. Blesk je tiež vybavený integrovaným prijímačom systému Godox X, vďaka ktorému ho môžete priamo spárovať s jednou z riadiacich jednotiek tejto značky a plne ho ovládať vzdialene. Dosah signálu je 100 metrov.

Pre správne fungovanie si k blesku musíte vybrať riadiacu jednotku podporujúcu vašu značku fotoaparátu. Na výber máte medzi modelmi Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Pentax a Olympus.

 

Funkcia blesku

Okrem klasického manuálneho režimu, v ktorom môžete nastavovať všetky parametre podľa vašich predstáv a požiadaviek, a to aj vzdialene cez riadiacu jednotku, vám blesk ponúkne režim TTL, teda plne automatické nastavenie. K tomu aby ste mohli zachytiť rýchlejší pohyb alebo s bleskom fotiť aj na veľmi nízkej clony, je tu systém HSS – vysokorýchlostná synchronizácia. Vďaka tej vás blesk pustí aj do krátkych časov uzávierky a synchronizuje sa až do 1/8000s.

Čo len tak pri nejakom blesku nenájdete je režim multi-expozície s nastavením až 90 zábleskov pri frekvencii 99 Hz.

 

Napájanie blesku

O chod blesku sa stará plug-in lítiová batéria s kapacitou 2 600 mAh. Tá zvládne až 380 zábleskov na plný výkon. Pokiaľ fotíte na menšiu intenzitu, počet zábleskov na jedno nabitie sa zvyšuje. Stav batérie vidíte v reálnom čase na displeji a pokiaľ potrebujete fotiť dlhšie, než vám jedna batéria umožní, stačí ju z blesku vysunúť a vymeniť za náhradnú.

Dodatočné parametre

Kategória: Batériové blesky
Výkon: 400 Ws
Čas dobíjania: 0,01 - 1 s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Módy blesku: Manuální / TTL
Synchroizácia: Normální / HSS / přední lamela / zadní lamela
Farebná teplota: 5 500 K
Modelovacia/pilotná žiarovka: 30 W, 4 800 K
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiace jednotky: X1T, X2T, X-Pro
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Pentax
Počet skupín a kanálov: 5/32
Počet zábleskov na jedno nabitie: 380 na plný výkon
Uspanie blesku: Po 30 minútach
Pokročilé funkcie blesku: Delay 0,01 - 30 s
Rozmery: 220x102x128 mm
Hmotnosť: 2,1 kg
Obsah balenia: Blesk, batéria, nabíjačka, Bowens adaptér, reflektor, púzdro
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: