Batériový blesk Jinbei HD 200 PRO + reflektor a kufor

Kód: BLE-HD-200-PRO
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€448,98
Skladom (3 ks)

Malý 200WS batériový blesk s TTL, HSS, rýchlym dobíjaním a pokročilými funkciami, je ideálnou voľbou na cesty alebo ako doplnkové svetlo do fotografického ateliéru.

Detailné informácie

Podrobný popis

Batériový blesk Jinbei HD 200 PRO, je  perfektné svetlo pre fotografov, ktorí vyžadujú maximálnu kompaktnosť a nízku váhu. Tento blesk vďaka jeho konštrukcii využijete nielen na cestách, kde ho ľahko pribalíte do foto batohu . Perfektne sa hodí aj do  mobilného alebo klasického štúdia , kde ho využijete pre svietenie kreatívnych portrétov, produktovú fotku ale aj ako doplnkové svetlá k väčším štúdiovým alebo batériovým zábleskom . 

 

 • 200 Ws
 • HSS  režim pre synchronizáciu do 1 / 8000s
 • TTL režim pre automatické nastavenie blesku
 • extrémne malé telo pre bezproblémové cestovanie
 • vstavaný prijímač pre rádiový systém  Jinbei Universal Sync
 • synchronizácia na 1. i 2. lamelu
 • interval medzi zábleskami 0,05 - 1,3 s
 • nastavenie výkonu 1/1 - 1/256 s korekciou expozície + - 3EV
 • krátka doba horenia výbojky 1/8 000 - 1 / 800S (t = 0,5)
 • režim  FREEZE  pre skrátenie doby horenia výbojky na 1/20 000 - 1 / 800S
 • podpora funkcie  Easy Cap  pre tvorbu automatickej orezovej masky
 • 5W LED modelačné svetlo pre osvetlenie scény

 

Koncepčne tento blesk vychádza z PRE modelu HD 610, z ktorého prevzal všetky funkcie aj systém ovládania Jinbei WIRELESS SYSTEM. Na blesku tak nájdete jednotné menu a môžete ho riadiť pomocou Jinbei riadiacich jednotiek a to aj spoločne s ostatnými modelmi. Blesk ponúka aj pokročilé funkcie TTL, HSS a FREEZE pre Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a to aj mimo štúdia . Na cestách ho chráni  pevná prepravná taška . 


TIP
 :  
K tomuto blesku odporúčame  riadiacu jednotku TR-Q7, ktorá spolupracuje so všetkými poprednými značkami fotoaparátov a to aj v TTL a HSS režime . Nemusíte pre každú značku zhotovovať iný odpaľovač. Jednotku môžete spárovať so všetkými batériovými aj štúdiovými bleskami Jinbei a tie tak môžete ľahko kombinovať.


Výkon blesku

Výkon  200 Ws je  plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn  - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pre  TTL  je možné použiť  korekciu expozície + - 3EV . O modelovacie svetlo sa postará  5W LED čip sa životnosťou> 60000 hodín . Výkon modelovacieho svetla je  porovnateľný s 50W žiarovkou . Oproti klasickej žiarovke je jeho životnosť mnohonásobne väčšia, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výmene modifikátorov.


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený  systémom HSS High-speed synchronization , ktorý umožňuje fotiť na akékoľvek časy uzávierky až do času  1 / 8000s . Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky zo štandardných 1/800 - 1/8000 na 1/800 - 1/20000. Vďaka tomu je  fotenie ešte rýchlejšie a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni .

HSS systém Vám pomôže aj pri presvietení okolitého svetla alebo fotografovaní portrétov na veľa nízkej clone. Stačí nastaviť vyšší čas. Batérie a dobíjanie

Lítium iónová batéria s kapacitou 2500mAh zvládne  450 zábleskov na plný výkon . Bežne sa tak dostanete na  700 - 800 zábleskov  na jedno nabitie. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znovudobitia, ktoré je v rozmedzí 0,05 - 1,3 sekundy  v závislosti na nastavenom výkone blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy nezmeškáte žiadny dôležitý moment. K blesku môžete dokúpiť ďalšie batérie a predĺžiť tak dobu fotenia.

Tip: Používate blesk aj v štúdiu? Odporúčame dokúpiť AC adaptér do siete a šetriť tak batériu!


Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Blesk má na zadnom paneli  prehľadný displej , na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je  zjednotené s ostatnými modelmi  a tak nebudete tápať ani pri ich kombináciách. 

Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov  - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky  TR-Q6  a TR-Q7 . Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať.  Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom blesku HD 2 PRO nasadeného na fotoaparáte namiesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TR-Q7  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, nie je potrebné vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie.

TR-Q6  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS bleskami.


2. Cez Synch konektor  - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.

3. Cez foto diódu (IR)  - blesk môžete odpaľovať zábleskom od iného blesku.Konštrukcia

Blesk je konštruovaný pre maximálnu mobilitu a kompaktnosť. Váha iba 1,15 kg a malé rozmery robia z blesku perfektné svetlo na cesty. Výkonom sa ale nestratí ani v štúdiu. Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip miesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky. 

Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie softboxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory môžete pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia. 

Blesk je vybavený odnímateľným hliníkovým držiakom na statív a môžete ho veľmi ľahko chytiť aj do ruky. 

jinbei_hd_200_bateriovy_blesk

 


Variabilita príslušenstva

Pretože je blesk koncepčne riešený ako malý prenosný blesk, je vybavený päticou mini Bowens. Do tej bez problémov upnete reflektor s voštinou a filtre, ktoré sú dodávané s bleskom. Ak blesk budete chcieť použiť s klasickými modifikátormi,  stačí použiť túto redukciu .


Pokročilé funkcie blesku

Jinbei HD je vybavený funkciou  Easy Cap , ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf.

Delay  - Blesk je vybavený  funkciou DELAY -  oneskorenie. Môžete tak blesk použiť  aj pri fotografovaní na dlhé časy. Táto funkcia je často využívaná napríklad u light paintingu, kedy s dlhým časom zaznamenáte trajektóriu pohybu, blesk vám potom pomôže zachytiť ostrý nerozmazaný model. Rozsah funkcie Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s týmto režimom, ktorý upravuje a skracuje dobu horenia výbojky na 1/19000 s zachytíte akýkoľvek pohyb. Režim freeze pomáha HSS k dosiahnutiu ešte ostrejších fotografií. 

Dodatočné parametre

Kategória: Batériové blesky
Záruka: 36
Hmotnosť: 4 kg
Výkon / F-stop:: 200Ws / F32,2 (1m, ISO 100, T1 / 125s)
Čas dobíjania: 0,05 - 1,3s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1 / 256-1 / 1 / TTL - + -3EV
Módy blesku: Manuálny / TTL
Synchronizácia: Normal / FREEZE / HSS / predná lamela / zadná lamela
Doba záblesku: (T = 0.5) Nor: 1/800 - 1 / 8000s / Freeze: 1/800 - 1 / 20000s
Farebná teplota: 5500 K
Pilotná žiarovka: LED 5W, teplota 5 000 K
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiace jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnosť pripojenia iné cez 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukciou), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a ďalšie
Počet skupín a kanálov: 32 kanálov - CH: 0-31, 16 skupín - GR: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, L, O, P, Q, S, U
Batéria: DC 14,8V, 2500mAh
Počet zábleskov na jedno nabitie: 450 na plný výkon
Uspanie blesku: 10 min / 30 min / vypnuté
Pokročilé funkcie blesku: EasyCap, Delay
Veľkosť: 230x80x142 mm
Hmotnosť: 1,15 kg
Obsah balenia: Blesk, reflektor, farebné gélové filtre, batérie, nabíjačka, držiak na statív, prepravný kufor

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie