HD 200 PRO - batériový TTL, HSS blesk + reflektor a kufor

Kód: BLE-HD-200-PRO
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€427,60
Skladom (> 5 ks)

Batériový blesk Jinbei HD 200 PRO je najmenší z batériových bleskov HD. Vďaka jeho malej konštrukcii a nízkej váhe ho oceníte hlavne na cestách. Blesk skrátka môžete mať stále pri sebe vo fotobatohu. Hoci najmenší, koncepčne vychádza z PRE modelu HD 610 PRO, z ktorého prevzal všetky funkcie a ekosystém. HD 200 PRO tak môžete ľahko kombinovať aj s väčšími blesky v ateliéri. Blesk podporuje režimy TTL - Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, HSS, FREEZE.

Detailné informácie

Podrobný popis

Batériový blesk Jinbei HD 200 PRO je  perfektný svetlo pre fotografov, ktorí vyžadujú maximálnu kompaktnosť a nízku váhu. Tento blesk vďaka jeho konštrukcii využijete nielen na cestách, kde ho ľahko pribalíte do foto batohu . Perfektne sa hodí aj do  mobilného alebo klasického štúdia , kde ho využijete pre svietenie kreatívnych portrétov, produktovú fotku aj ako doplnková svetla k väčším štúdiovým alebo batériovým zábleskom . 

Koncepčne tento blesk vychádza z PRE modelu HD 610, z ktorého prevzal všetky funkcie aj systém ovládania Jinbei WIRELESS SYSTEM. Na blesku tak nájdete jednotné menu a môžete ho riadiť pomocou Jinbei riadiacich jednotiek a to aj spoločne s ostatnými modelmi. Blesk ponúka aj pokročilé funkcie TTL, HSS a FREEZE pre Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a to aj mimo štúdio . Na cestách ho chráni  pevná prepravná taška . 


TIP
 :  
K tomuto blesku odporúčame  riadiacu jednotku TR-Q7, ktorá spolupracuje so všetkými poprednými značkami fotoaparátov a to aj v TTL a HSS režimu . Nemusíte pre každú značku zhotovovať iný odpaľovač. Jednotku možno spárovať so všetkými batériovými aj štúdiovými blesky Jinbei a tie tak možno ľahko kombinovať.


Výkon blesku

Výkon  200 Ws je  plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn  - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pre  TTL  je možné použiť  korekciu expozície + - 3EV . O modelovacie svetlo sa stará  5W LED čip sa životnosťou> 60000 hodín . Výkon modelovacieho svetla je  porovnateľný s 50W žiarovkou . Oproti klasickej žiarovke je jeho životnosť mnohonásobne väčšie, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výmene modifikátorov.


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený  systémom HSS High-speed synchronization , ktorý umožňuje fotiť na akékoľvek časy uzávierky až do času  1 / 8000s . Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky zo štandardných 1/800 - 1/8000 na 1/800 - 1/20000. Vďaka tomu je  fotenie ešte rýchlejší a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni .

HSS systém vám pomôže aj pri presvietenie okolitého svetla alebo fotografovanie portrétov na veľa nízkej clony. Stačí nastaviť vyššiu čas. Batérie a dobíjanie

Lítium iónová batéria s kapacitou 2500mAh zvládne  450 zábleskov na plný výkon . Bežne sa tak dostanete na  700 - 800 zábleskov  na jedno nabitie. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znova dobitie, ktoré je v rozmedzí 0,05 - 1,3 sekundy  v závislosti na nastavenom výkone blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy nezmeškáte žiadny dôležitý moment. K blesku môžete dokúpiť ďalšie batérie a predĺžiť tak dobu fotenia.


Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Blesk má na zadnom paneli  prehľadný displej , na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je  zjednotenej s ostatnými modelmi  a tak nebudete tápať ani pri ich kombináciu. 

Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov  - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky  TR-Q6  a TR-Q7 . Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať.  Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom blesku HD 2 PRO nasadeného na fotoaparáte miesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TR-Q7  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandovú, nie je potreba vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie.

TR-Q6  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.


2. Cez Synch konektor  - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.

3. Cez foto diódu (IR)  - blesk možno odpaľovať zábleskom od iného blesku.Konštrukcia

Blesk je konštruovaný pre maximálnu mobilitu a kompaktnosť. Váha iba 1,15 kg a malé rozmery robia z blesku perfektné svetlo na cesty. Výkonom sa ale nestratí ani v štúdiu. Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip miesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky. 

Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie softboxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory možno pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia. 

Blesk je vybavený odnímateľným hliníkovým držiakom na statív a možno ho veľmi ľahko chytiť aj do ruky. 


Variabilita príslušenstvo

Pretože je blesk koncepčne riešený ako malý prenosný blesk, je vybavený päticou mini Bowens. Do tej bez problémov upnete reflektor s voštinou a filtre, ktorý je dodávaný s bleskom. Ak blesk budete chcieť použiť s klasickými modifikátory, stačí použiť túto redukciu .


Pokročilé funkcie blesku

Jinbei HD je vybavený funkciou  Easy Cap , ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf.

Delay  - Blesk je vybavený  funkciou DELAY -  oneskorenie. Môžete tak blesku aj pri fotografovaní na dlhé časy. Táto funkcia je často využívaná napríklad u light paintingu, kedy s dlhým časom zaznamenáte trajektóriu pohybu, blesk vám potom pomôže zachytiť ostrý nerozmazanú model. Rozsah funkcie Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s týmto režimom, ktorý upravuje a skracuje dobu horenia výbojky na 1/19000 s zachytíte akýkoľvek pohyb. Režim freeze pomáha HSS k dosiahnutiu ešte ostrejších fotografií. 

Dodatočné parametre

Kategória: Batériové blesky
Záruka: 36
Výkon / F-stop:: 200Ws / F32,2 (1m, ISO 100, T1 / 125s)
Čas dobíjania: 0,05 - 1,3s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1 / 256-1 / 1 / TTL - + -3EV
Módy blesku: Manuálný / TTL
Synchronizácia: Normal / FREEZE / HSS / predná lamela / zadná lamela
Doba záblesku: (T = 0.5) Nor: 1/800 - 1 / 8000s / Freeze: 1/800 - 1 / 20000s
Farebná teplota: 5500 K
Pilotná žiarovka: LED 5W, teplota 5 000 K
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiacej jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnosť pripojenia iné cez 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukciou), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a ďalšie
Počet skupín a kanálov: 32 kanálov - CH: 0-31, 16 skupín - GR: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, L, O, P, Q, S, U
Batéria: DC 14,8V, 2500mAh
Počet zábleskov na jedno nabitie: 450 na plný výkon
Uspanie blesku: 10 min / 30 min / vypnuté
Pokročilé funkcie blesku: EasyCap, Delay
veľkosť: 230x80x142 mm
Hmotnosť: 1,15 kg
Obsah balenia: Blesk, reflektor, farebné gélové filtre, batérie, nabíjačka, držiak na statív, prepravný kufor

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: