Balónový soft box DB 45 cm rýchlo rozkladací, adaptér Bowens

Kód: SOF-DB-45
€75,60
Skladom (5 ks)

Difúzna fotografická guľa s rýchlo rozkladacou konštrukciou je špeciálny typ soft boxu, ktorý je navrhnutý pre svietenie skupín ľudí, interiérov ale aj  ako efektový soft box pre portrétnu a lifestylovú fotografiu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Balónový soft box DB 45 cm rýchlo rozkladací.

Balónový soft box / difúzna guľa DB je špeciálny druh soft boxu, ktorý nájde uplatnenie hneď v niekoľkých odvetviach. Vďaka jeho okrúhlej konštrukcii je svetlo rozptýlené rovnomerne do všetkých strán. Vďaka tomu nevznikajú prechody medzi svetlom a tieňom. Soft box tak nahrádza prirodzené svetelné zdroje ako sú lampy, svietidlá v miestnostiach, a pod. Tvar soft boxu eliminuje pohyby vetra a umožňuje pohodlnejšiu manipuláciu v exteriéroch.

 

Využitie

1. Pre portrétnych fotografov
Tí ho ocenia ako náhradu prirodzeného svetla - lampy, mesiace, osvetlenie v miestnosti. Svetlo je veľmi mäkké a prirodzené, bez prechodov medzi svetlom a tieňom.

2. Pre štúdiové fotenie
Vďaka rozptylu svetla do všetkých strán je  tento soft box perfektný na vysvietenie bieleho pozadia, ktoré viete nasvietiť rovnomerne. Ideálne je soft box so svetlom zavesiť na boomstand a svietiť pozadie zhora.

3. Pre fotenie interiérov
Fotografovanie interiérov je s týmto soft boxom ľahšie vďaka tomu, že rozleje svetlo z jedného zdroja po celej miestnosti rovnomerne. Výsledná fotka je potom všade perfektne nasvietená.

4. Pre filmárov
Balónové soft boxy sú často využívané na natáčanie rozhovorov. Jedným soft boxom je možné nasvietiť dvoch a viac ľudí naraz.

 

Použitý materiál

Soft box je vyrobený z pevného kvalitného materiálu s vnútornou odrazovou striebornou vrstvou, ktorá sa stará o maximálny svetelný výstup. Difúzne plátno soft boxu je čisto biele a odolné proti UV. Vďaka tomu je zaistené presné podanie farieb

Kompatibilita

Soft box je dodávaný vrátane adaptéra pre uchytenie na svetlá so zámkom Bowens. Ten je najrozšírenejším na trhu a soft box je tak kompatibilný s väčšinou zábleskových a trvalých svetiel a Speedlite bleskov. 

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Balónový softbox
Záruka: 24
Hmotnosť: 1 kg
Priemer softboxu: 45 cm
Hĺbka: 50cm (vč. bajonetu)
Konštrukcia: Rýchlo rozkladací
Adaptér: Bowens
Súčasť balenia: Softbox, bajonet Bowens, prepravná taška
Váha: 0,9 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: