Beauty dish KH 100 cm, rýchlorozkladacia s HC voštinou, adaptér Bowens

Kód: REF-BEA-HEXA-100
€201,25 €167,71 bez DPH
Na ceste
Položka bola vypredaná…

Rýchlorozkladacia beauty dish s difúznym plátnom a špeciálnou šesťuholníkovou voštinou je skvelou kombináciou beauty dishe a softboxu. Vnútorný odnímateľný deflektor vytvára rovnaký efekt tvrdšieho dramatickejšieho svetla ako tradičné kovové beauty dishe. Po jeho zložení sa premení na bežný softbox. Tento model je vybavený konštrukciou s quick systémom a je možné ho veľmi ľahko a rýchlo rozložiť alebo zložiť. Mäkkosť je možné ovplyvniť odnímateľným difúznym plátnom a voštinou. Tento beautydish nájde uplatnenie v modelingovej, glamour a portrétnej fotografii.

Detailné informácie

Podrobný popis

Softboxy KH patria do najvyššieho radu softboxov s rýchlorozkladacou konštrukciou so zámkom pre každý prút, dvoma bielymi difúznymi plátnami a voštinou. Hlavné difúzne plátno je uchytené vo vnútri softboxu a vnútorný okraj softboxu má suchý zips pre odnímateľnú vnútornú voštinu. Vybrané modely majú aj odnímateľnú odraznú misku, teda vedia plniť ako funkciu softboxu, tak aj rozkladacieho beautydisha. KH softboxy sú dostupné v hlbokých aj plytkých variantoch, vrátane HEXA variantov s vyšším počtom prútov pre ich maximálnu pevnosť.

Beautydish je reflektor špeciálne navrhnutý pre portrétnu, modelingovú a glamour fotografiu. Vytvára tvrdšie, dramatické svetlo a ostrejšie tiene s jemným gradientom. Strieborné beauty dishe zvýrazňujú detaily make-upu a textúru materiálov. Tvrdosť svetla je možné ovplyvniť odnímateľnou voštinou a difúznym plátnom.

Tip: Odobratím kovového deflektora beauty dish ľahko premeníte na klasický softbox. Máte tak 2 modifikátory v jednom.

Tieto beauty dishe patria do modelového radu KH, ktorý sa vyznačuje veľmi jednoduchým a rýchlym rozkladaním a skladaním vďaka "quick systému". Ten funguje na báze aretácie jednotlivých prútov priamo do ringu softboxu. Prúty sú s adaptérom aj plášťom pevne spojené a nevypadávajú. Pri skladaní softboxu z rozloženého stavu stačí zatiahnutím zaaretovať jednotlivé prúty do ringu s adaptérom. Rozloženie softboxu je otázka niekoľkých sekúnd a je možné ho vykonávať aj s nasadenými plátnami. Konštrukcia je navrhnutá tak, aby zostala pevná, ľahká a plášť softboxu perfektne vypla. Zároveň nijako netieni zdroj svetla a preto sú KH softboxy perfektnou voľbou nielen pre zábleskové ale aj LED svetlá.

rychlerozkládací-softbox-KH

 

Použitý materiál

Beauty dish je vyrobený z pevného kvalitného materiálu s vnútornou odrazovou striebornou vrstvou, ktorá sa stará o maximálny svetelný výstup. Difúzne plátno je čisto biele a odolné proti UV. Vďaka tomu je zaistené presné podanie farieb. Plátno je odnímateľné a vďaka tomu je možné meniť mäkkosť svetla. Softbox je tiež vybavený odnímateľnou voštinou, ktorá svetlo ešte viac zmäkčuje a usmerňuje pred seba. Demontovať môžete aj kovový deflektor a premeniť beautydish na klasický softbox.

 

Kompatibilita

Softbox je dodávaný vrátane adaptéra na uchytenie na svetlá so zámkom Bowens. Ten je najrozšírenejším na trhu a softbox je tak kompatibilný s väčšinou zábleskových a trvalých svetiel a speedlite bleskov. Bajonet je otočný o 360 ° a softbox tak možno umiestniť do akejkoľvek polohy.

softbox-s-bowens-adaptérem

 

Využitie

Beauty dish patrí v portrétnej, modelingovej a glamour fotografii medzi základné modifikátor. Používa sa predovšetkým na kratšie vzdialenosti. Svetlo je vďaka vnútornému deflektoru viac ploché a "obteká" fotografovaný objekt. Vďaka tomu zvýraznia detaily make-upu aj textúru materiálov na oblečení bez nechcených prepalov a odleskov. Beauty dish vďaka svojmu tvaru vytvára krásne, prirodzené odlesky v očiach.

Dodatočné parametre

Kategória: Beautydishe
Rozmer plátna: Ø 100 cm
Hĺbka:
Vnútorné difúzne plátno: Áno, odnímateľné
Vonkajšie difúzne plátno: Áno, odnímateľné
Voština: Áno, odnímateľná
Konštrukcia: Rýchlorozkladacia- quick systém
Otočný: Áno, 360 °
Adaptér: Bowens
Súčasť balenia: Softbox, deflektor, difúzne plátno, voština, bajonet Bowens, prepravná taška
Hmotnosť:
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: