Jinbei DPX 800 štúdiový blesk, 800 Ws

Kód: BLE-DPX-800
Akcia
Značka: Jinbei
€428,67 –20 %
JINBEI DPX 800
€428,67 –20 % €342,85 €285,71 bez DPH
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
25.7.2024

800Ws blesk s GN 90, rýchlym dobíjaním, vysokým výkonom a pokročilými funkciami je skvelým riešením pre profesionálnych fotografov, fotografické štúdia a veľké ateliéry.

Detailné informácie

Podrobný popis

DPX 800

Nová generácia štúdiových bleskov DPX je šikovným riešením pre malé a stredné ateliéry, ktorým ponúkne skvelý pomer cena / výkon, vysokú mobilitu a pokročilé funkcie prevzaté z vyšších radov. Blesk disponuje výkonom 800 Ws - GN 90.

 

  • 800 Ws, GN 90
  • vstavaný prijímač pre rádiový systém Jinbei Universal Sync
  • interval medzi záblesky 0,5 - 0,8 s
  • nastavenie výkonu 1/1 - 1/60
  • krátka doba horenia výbojky 1/2000 - 1/800 (t = 0,5)
  • podpora funkcie Easy Cap pre tvorbu automatické orezové masky
  • 25W LED modelačné svetlo pre osvetlenie scény

 

Výkon blesku

Výkon 800 Ws GN 90 je plynule regulovateľný v rozmedzí 1.0 až 7.0 po desatinách. Doba horenia výbojky je pri modeli DPX 600 1/2000 - 1/800 (t = 0,5) a zaisťuje tak ostré fotky a perfektné reálne podanie farieb. Toto svetlo tak hravo zvládne akúkoľvek prácu v štúdiu. Od portrétnej fotografie až po produkty. Využijete ho aj ako hlavné svetlo, tak aj výplňové. Blesk sa dobíja za extrémne krátku dobu 0,5 - 1 s. Vďaka tomu môžete fotiť plynule v rýchlejšom slede. O modelovacie svetlo sa stará 25W LED čip, ktorý je porovnateľný so 250W pilotnou žiarovkou. Oproti tej má oveľa väčšiu životnosť >60 000 hodín, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výmene modifikátorov.


Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Blesk má na zadnom paneli prehľadný displej, na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je zjednotené s ostatnými modelmi a je veľmi intuitívne.


Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi.

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov  - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky TR-V6 ,  TR-Q6, TR - Q7 , TR-Q7 II  a TR-Q7 II Sony. Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať. Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom blesku HD2 PRO, HD2 MAX a HD2 MAX pre Sonynasadeného na fotoaparáte namiesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TRS-V  - najlacnejší variant odpaľovača bez displeja, ktorý funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky možno cez neho odpaľovať, nastavovať výkon, zapínať a vypínať pilotnú žiarovku. Alternatíva odpaľovača TRS-V je i odpaľovač TR-A9 , s ktorým možno blesky iba odpaľovať. Odpaľovač nepodporuje skupiny. 

TR-V6  - manuálny jednotka s displejom, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať v skupinách. 

TR-Q6  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálna. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

TR-Q7  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálna. Jednotka je multi brandová, nie je potreba vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.


2. Cez Synch konektor - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.


3. Cez foto diódu (IR) - blesk možno odpaľovať zábleskom od iného blesku.

 

Konštrukcia

Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip miesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky.

Tip: Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie soft boxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory možno pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia.


Variabilita príslušenstva

Blesk má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na blesk môžete použiť akýkoľvek modifikátor - soft box, reflektor, komín, a pod. V držiaku blesku je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky.

Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený aby udržal nielen blesk samotný, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb blesku je vnútri kovový, aby blesk bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Pokročilé funkcie blesku

DPX 600 je vybavený funkciou Easy Cap, ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf.

Dodatočné parametre

Kategória: Štúdiové blesky
Smerné číslo: 90 GN
Výkon: 800 Ws
TTL / HSS: Nie / Nie
Easy Cap: Áno
Farebná teplota: 5500K
Pilotná žiarovka: 25W LED
Regulácia výkonu záblesku: 1.0 - 7.0 (po desatinách)
Doba nabíjania: 0,5 - 1,0s
Doba horenia výbojky (t = 0,5): 1/900 - 1 / 2700s
Najkratší synchronizačný čas: 1 / 160s
Regulácia výkonu pilotnej žiarovky: Súbežne / individuálne / vypnutá
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie (LED)
Odpaľovanie: Vstavaný prijímač 2,4GHz (Canon, Nikon, Sony, Fuji) / externý odpaľovač 3,5 mm jack / fotodióda
Dosah vstavaného odpaľovača: 300 m
Počet skupín vstavaného odpaľovača: 16 kanálov a 10 skupín
Zvuková signalizácia: Voliteľná
Testovacie záblesk: Áno
Indikácia nabitia: LED diódou / zvuková
Uchytenie: Na všetky štúdiové statívy a držiaky s 5/8 "čapom
Možnosť náklonu hlavy: Áno - plynulá
Pätica pre príslušenstvo: Bowens
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Batériové napájanie: Nie
Rozmery: 270 x 130 x 195 mm
Váha: 1,8 kg
Obsah balenia: Blesk, napájací kábel, pilotná žiarovka LED, výbojka, krytka výbojky

Ako synchronizovať blesk s fotoaparátom?

Jinbei DPX - stručný prehľad

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: