Digitálny batériový blesk HD 610 TTL, HSS - Sony, Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Lumix + kufor

Kód: BLE-HD-610
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€768
Predaj ukončený
Batériový blesk Jinbei HD610 je vlajkovou loďou medzi batériovými blesky. HSS, TTL, Freeze, Multi mód, dlhá výdrž, vysoký výkon a jednoduchá synchronizácia s fotoaparátmi Canon, Nikon, Sony, Fuji, Olympus, Panasonic Lumix ho radia medzi absolútnu špičku. Blesk využíva jednotnú platformu ktorá zdieľa batérie a systém odpaľovanie s ostatnými záblesky. Vďaka tomu je ľahké ho kombinovať so štúdiovými a externými bleskami.

Detailné informácie

Podrobný popis

HD 610 TTL, HSS

PRO model bateriových bleskov HD patrí k špičke zábleskovej techniky. Blesky sú konštruované pre náročné profesionálné fotografy a štúdia, ktorí potrebujú veľký výkon 600 Ws (GN 80) a pokročilé funkcie ako je TTL, HSS a FREEZE režim pre Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a to aj mimo štúdio. Blesk je dodávaný v pevnej prepravnej taške, ktorá ho chráni pri prevoze. 

TIP: K tomuto blesku odporúčame riadiacu jednotku TR-Q7, ktorá spolupracuje so všetkými poprednými značkami fotoaparátov a to aj v TTL a HSS režimu. Nemusíte pre každú značku zhotovovať iný odpaľovač. Jednotku možno spárovať so všetkými batériovými aj štúdiovými blesky Jinbei a tie tak možno ľahko kombinovať.

 

Výkon blesku

Výkon 600 Ws (80 GN) je plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pre TTL je možné použiť korekciu expozície + - 3EV. O modelovacie svetlo sa stará 20W LED čip sa životnosťou >60000 hodín. Výkon modelovacieho svetla je porovnateľný so 200W žiarovkou. Oproti klasickej žiarovke je jeho životnosť mnohonásobne väčšie, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výmene modifikátorov.


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený systémom HSS High-speed synchronization, ktorý umožňuje fotiť na akékoľvek časy uzávierky až do času 1/8000s. Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky zo štandardných 1/2200 - 1/8000 na 1/2200 - 1/19000. Vďaka tomu je fotenie ešte rýchlejší a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni.

HSS systém vám pomôže aj pri presvietenie okolitého svetla alebo fotografovanie portrétov na veľa nízkej clony. Stačí nastaviť rýchlejší čas.

Batérie a dobíjanie

Lítium iónová batéria s kapacitou 6600mAh zvládne 450 zábleskov na plný výkon. Bežne sa tak dostanete na 800 - 1000 zábleskov na jedno nabitie. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znova dobitie, ktoré je v rozmedzí 0,1 - 1 sekundy v závislosti na nastavenom výkone blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy nezmeškáte žiadny dôležitý moment.

Batéria je opatrená "check" tlačidlom, po stlačení okamžite vidíte, koľko kapacity zostáva do vybitia. Kedykoľvek tak máte prehľad nad tým, kedy dať batériu nabíjať. K blesku je možné dokopit AC adaptér, ktorý nahrádza batériu v štúdiu.

Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Blesk má na zadnom paneli prehľadný displej, na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je zjednotenej s ostatnými modelmi a tak nebudete tápať ani pri ich kombináciu.

Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky TR-V6TR-Q6 a TR-Q7. Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať.

Akú jednotku vybrať?

TR-Q7 - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandovú, nie je potreba vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie.

TR-Q6 - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6 - manuálny jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať, nepodporuje TTL a HSS.


2. Cez Synch konektor - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.

3. Cez foto diódu (IR) - blesk možno odpaľovať zábleskom od iného blesku.

 

Konštrukcia

Blesk je konštruovaný pre každodenné používanie v akýchkoľvek podmienkach. Váha 2,3 kg a hliníkové telo oceníte nielen v ateliéri, ale aj pri použití v mobilnom štúdiu. Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip miesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky.

Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie softboxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory možno pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia.

Blesk je vybavený skleneným krytom výbojky, ktorý ho chráni proti UV i mechanickému poškodeniu. Krytka je na prednej strane mliečna a pomáha rozlievať svetlo pri použití s reflektormi.

 

Variabilita príslušenstva

Blesk má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na blesk môžete použiť akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komínok, a pod. V držiaku blesku je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky. Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený aby udržal nielen blesk samotný, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb blesku je vnútri kovový, aby blesk bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Pokročilé funkcie blesku

Jinbei HD je vybavený funkciou Easy Cap, ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf. Ako tento režim funguje, si môžete prečítať na blogu.

Delay - Blesk je vybavený funkciou DELAY - oneskorenie. Môžete tak blesku aj pri fotografovaní na dlhé časy. Táto funkcia je často využívaná napríklad u light paintingu, kedy s dlhým časom zaznamenáte trajektóriu pohybu, blesk vám potom pomôže zachytiť ostrý nerozmazanú model. Rozsah funkcie Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s týmto režimom, ktorý upravuje a skracuje dobu horenia výbojky na 1/19000 s zachytíte akýkoľvek pohyb. Režim freeze pomáha HSS k dosiahnutiu ešte ostrejších fotografií.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Batériové blesky
Záruka: 36
Smerné číslo (GN): 80
Výkon: 600Ws / 20W pilotná žiarovka
TTL / HSS / Multi: Áno Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix / Áno 1/8000S / Áno 20 FPS
Rýchlosť záblesku: HSS 1/8000s / Freeze 1/19000s
Farebná teplota (K): 5500 K
Regulácia výkonu záblesku: 1/256 až 1/1
Regulácia výkonu pilotnej žiarovky: Súbežne / Samostatne (aj ďiaľkovo)
Odpalovanie: Bezdrôtové odpalovanie. externý odpalovač 3,5 mm jack, fotodióda
Dosah vstavaného odpalovača: 300 m
Počet skupín vstavaného odpalovača: 16 kanálov a 6 skupín
Patica pre upevnenie na statív: 5/8"
Patica pre príslušenstvo: Bowens
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Možnosť náklonu hlavy: Áno
Zvuková signalizácia: Voliteľná
Testovací záblesk: Áno
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie
Batériové napájanie: Áno
Typ batérie: Lithium iontová DC14.8V 6000mAh
Výdrž batérie: 450 zábleskov na plný výkon
Rozmery: 355x117x195 mm
Obsah balenia: Blesk HD-610, výbojka, pilotná žiarovka LED, sklenený kryt výbojky, plastový ochranný kryt výbojky, batéria, nabíjačka, synchro kábel, prepravná taška, český návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: