Digitálny štúdiový blesk SPARK III

Kód: BLE-SPARK-III
TTL + HSS
Značka: Jinbei
€212
Skladom (> 5 ks)
Nová generácia digitálneho štúdiového blesku Jinbei SPARK-III s výkonom 350 Ws (GN 66) je šikovným riešením pre malé a stredné ateliéry, ktorým ponúkne perfektnú mobilitu skvelý pomer cena / výkon a pokročilé funkcie z vyšších radov bleskov.

Detailné informácie

Podrobný popis

SPARK - III

Nová generácia štúdiových bleskov SPARK je šikovným riešením pre malé a stredné ateliéry, ktorým ponúkne skvelý pomer cena / výkon, vysokú mobilitu a pokročilé funkcie prevzaté z vyšších radov. Blesk disponuje výkonom 350 Ws - GN 66.

 

Výkon blesku

Výkon 350 Ws GN 66 je plynule regulovateľný v rozmedzí 1.0 až 7.0 po desatinách. Doba horenia výbojky je pri modeli SPARK - III 1/2200 - 1/800 (t = 0,5) a zaisťuje tak ostré fotky a perfektné reálne podanie farieb. Toto svetlo tak hravo zvládne akúkoľvek prácu v štúdiu. Od portrétnej fotografie až po produkty. Využijete ho aj ako hlavné svetlo, tak výplňové. Blesk sa dobíja za extrémne krátku dobu 0,1 - 0,9 s. Vďaka tomu môžete fotiť plynule v rýchlejšom slede. O modelovacie svetlo sa stará 15W LED čip, ktorý je porovnateľný so 150W pilotnou žiarovkou. Oproti tej má oveľa väčšiu životnosť >60 000 hodín, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výněně modifikátorov.


Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Blesk má na zadnom paneli prehľadný displej, na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je zjednotenej s ostatnými modelmi a tak nebudete tepat ani pri ich kombinácii.


Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi.

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky TR-V6, TR-Q6 a TR-Q7. Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať.

Akú jednotku vybrať?

TR-V6 - manuálna jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať.

TR-Q6 - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálna. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

TR-Q7 - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálna. Jednotka je multibrandová, nie je potreba vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.


2. Cez Synch konektor - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.


3. Cez foto diódu (IR) - blesk možno odpaľovať zábleskom od iného blesku.

 

 

Konštrukcia

Blesk je konštruovaný tak, aby bol čo najskladnejší a najľahší. Jeho rozmery 280 x 130 x 195 mm a váhu 1,3 kg oceníte nielen pri prevážaní, ale aj pri každodennom používaní. Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip miesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky.

Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie softboxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory možno pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia.


Variabilita príslušenstva

Blesk má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na blesk môžete použiť akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komínom, a pod. V držiaku blesku je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky.

Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený aby udržal nielen blesk samotný, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb blesku je vnútri kovový, aby blesk bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Pokročilé funkcie blesku

SPARK - III je vybavený funkciou Easy Cap, ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf. Ako tento režim funguje si môžete prečítať na blogu.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Štúdiové blesky
Záruka: 36
Smerné číslo: 66 GN
Výkon: 350 Ws
TTL / HSS: Nie / Nie
Easy Cap: Áno
Farebná teplota: 5500K
Pilotná žiarovka: 15W LED
Regulácia výkonu záblesku: 1.0 - 7.0 (po desatinách)
Doba nabíjania: 0.1 - 0.9s
Doba horenia výbojky (t = 0,5): 1/800 - 1 / 2200s
Najkratší synchronizačný čas: 1 / 160s
Regulácia výkonu pilotnej žiarovky: Súbežne / individuálne / vypnutá
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie (LED)
Odpaľovanie: Vestavený prijímač (Canon, Nikon, Sony, Fuji) / externý odpaľovač 3,5 mm jack / fotodióda
Dosah vstavaného odpaľovača: 300 m
Počet skupín vstavaného odpaľovača: 16 kanálov a 6 skupín
Zvuková signalizácia: Voliteľná
Testovacie záblesk: Áno
Indikácia nabitia: LED diódou / zvuková
Uchytenie: Na všetky štúdiové statívy a držiaky s 5/8 "čapom
Možnosť náklonu hlavy: Áno - plynulá
Pätica pre príslušenstvo: Bowens
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Batériové napájanie: Nie
Rozmery: 280 x 130 x 195 mm
Váha: 1,3 kg
Obsah balenia: Blesk, napájací kábel, pilotná žiarovka LED, výbojka, krytka výbojky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: