HD-2 PRO - multibrandový batériový blesk s kruhovou hlavou, TTL, HSS

Kód: BLE-HD-2
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€367,92
Skladom (> 5 ks)

80Ws externý blesk s GN 60, TTL, HSS, multibrandovou päticou pre použitie s fotoaparátom ľubovoľnej značky a kruhovou Omega výbojkou.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

HD-2 PRO TTL, HSS

Jinbei HD-2 Pro, revolúcia medzi batériovými bleskami. HD-2 Pro je najmenší batériový blesk z radu HD, hoci svoju veľkosťou pripomína skôr externý blesk, ktorý dokáže plne nahradiť. Konštrukčne sa jedná o zmenšeninu klasického štúdiového blesku s  Omega výbojkou , vďaka ktorej vytvára prirodzenejšie svetlo ako klasický externý blesk. Disponuje tiež dlhou výdržou na jedno nabitie až 300 zábleskov na plný výkon a super rýchlym dobíjaním od 0,05 do 1,2 s 

 

 • 80 Ws GN 60
 • HSS  režim pre synchronizáciu do 1 / 8000s
 • TTL  režim pre automatické nastavenie blesku
 • omega výbojka
 • externý blesk s pokročilými funkciami batériových svetiel
 • 3 režimy použitia - blesk na fotoaparáte, blesk mimo fotoaparátu, riadiaca jednotka pre okolité blesky
 • vstavaný prijímač pre rádiový systém  Jinbei Universal Sync
 • synchronizácia na 1. i 2. lamelu
 • interval medzi záblesky 0,05 - 1,2 s
 • nastavenie výkonu 1/1 - 1/256 s korekciou expozície + - 3EV
 • krátka doba horenia výbojky 1/8 000 - 1 / 800S (t = 0,5)
 • režim  FREEZE  pre skrátenie doby horenia výbojky na 1/10 000 - 1 / 800S
 • podpora funkcie  Easy Cap  pre tvorbu automatické orezové masky
 • 3W LED modelačné svetlo pre osvetlenie scény

 

 

Použitie blesku na fotoaparáte

HD 2 je osadený multibrandovou hot-shoe päticou , vďaka ktorej ho môžete použiť na akýkoľvek fotoaparát značiek Canon, Nikon, Sony (s redukciou na Mi shoe ), Olympus, Fujifilm a Panasonic Lumix .

HD-2-PRO_multibrand_hotshoe

So všetkými týmito fotoaparátmi budete môcť využiť ako manuálny, tak TTL režim aj funkciu HSS a Freeze . Na blesku len zvolíte značku fotoaparátu o ostatné sa blesk postará sám. Ak blesk používate na fotoaparáte, môžete s ním tiež riadiť ostatné štúdiové a batériové svetlá. Okrem vstavaného prijímača disponuje aj vysielačom a vie plne nahradiť riadiacu jednotku. Takto ho môžete použiť v niekoľkých režimoch:

1. Blesk zároveň riadi a odpaľuje ostatné blesky
2 .Blesk iba riadi a odpaľuje ostatné blesky rovnako ako riadiaca jednotka

Táto funkcia je skvelá predovšetkým na akciách, kde potrebujete skĺbiť fotenie s jedným externým bleskom spolu s fotením v "ateliéri". Zároveň ušetríte za riadiacu jednotku, ktorú, pokiaľ k HD-2 budete dokupovať ďalšie blesky, nebudete potrebovať. Blesk prenáša všetky funkcie a režimy, takže aj u ostatných svetiel budete môcť využiť manuál, TTL, HSS a Freeze. 


Použitie blesku mimo fotoaparát

HD 2 je možné veľmi ľahko používať aj mimo fotoaparát. Synchronizovať ho môžete rovnako ako ostatné Jinbei blesky cez integrovaný 2,4 GHz prijímač, ktorý je plne kompatibilný s riadiacimi jednotkami  TR-V6 ,  TR-Q6  a TR-Q7 . Dosah riadiacej jednotky je až 300 metrov. Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom druhého blesku HD-2 PRO nasadeného na fotoaparáte namiesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TR-Q7  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj v manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová nie je potrebné vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie .

TR-Q6  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je  možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6  -  manuálna jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať, nepodporuje TTL a HSS.

JINBEI_HD-2_PRO_TR-Q7


Výkon blesku

Výkon 80 Ws (60 GN) je plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn  - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pre  TTL  je možné použiť  korekciu expozície + - 3EV . O modelovacie svetlo sa stará 3W LED čip sa životnosťou> 60000 hodín 


Prirodzené jemné svetlo vďaka Omega výbojke

HD 2 je hneď po zábleskoch PROFOTO A1 jediný blesk s kruhovou hlavou osadenou klasickou kruhovou výbojkou. Rovnako ako štúdiové a batériové blesky. Ostatné externé blesky používajú plochú výbojku, ktorá robí neprirodzené svetlo. 

Vďaka použitej výbojke a konštrukcii hlavy blesku je svetlo jemnejšie a prirodzené. Blesk je tak predurčený na fashion, portrétne a svadobné fotky kde je kladený dôraz na prirodzenosť. 

jinbei_HD-2_PRO_comparison
Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený  systémom HSS High-speed synchronization , ktorý umožňuje fotiť na veľmi krátke časy uzávierky až do  1 / 8000s . Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky na 1/800 - 1 / 10000s. Vďaka tomu je  fotenie ešte rýchlejšie a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni .
HSS systém pomôže pri presvietení okolitého svetla alebo fotografovanie portrétov na veľmi nízkej clone. Stačí nastaviť vyššiu čas. 


Batérie a dobíjanie

Výmenná lítium iónová batéria zvládne  300 zábleskov na plný výkon . Pri nižšom výkone zvládne  600 - 800 zábleskov  na jedno nabitie. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znovu dobitia, ktorá je v rozmedzí 0,05 - 1,2 sekundy , v závislosti na nastavenom výkone blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy nezmeškáte žiadny dôležitý moment.

Tip: K blesku je možné dokúpiť náhradnú batériu a predĺžiť tak dobu fotenia bez nutnosti nabíjania.


Konštrukcia

Blesk je navrhnutý tak, aby práca s ním bola čo najpohodlnejšia a najrýchlejšia. Ovládanie je riešené veľkým 2,8 palcovým dotykovým displejom a tromi tlačidlami pre rýchlu voľbu. Hlava blesku je otočná v rozsahu 360 ° s možnosťou naklopenia. Blesk je konštruovaný tak, aby bol vždy po ruke a vošiel sa do každého batohu. Tomu sekunduje aj nízka hmotnosť 450 g. 

Telo blesku je na boku vybavené 1/4 "závitom pre uchytenie na statív. Na ten ho môžete uchytiť aj pomocou klasických držiakov pre externé blesky. Plugin batéria je umiestnená na prednej strane blesku a môžete ju vymeniť behom sekundy. 


Variabilita príslušenstva

K blesku je možné dokúpiť príslušenstvo pre usmernenie svetla, ktoré sa prichytáva priamo na hlavu blesku. Doplnky a príslušenstvo použijete primárne pri fotení s bleskom nasadenom na fotoaparáte. Pokiaľ chcete blesk použiť v štúdiu s inými modifikátormi, stačí ho uchytiť do držiaka pre externý blesk s Bowens adaptérom.

Dodatočné parametre

Kategória: Multibrandové externé blesky
Záruka: 36
Hmotnosť: 3 kg
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjania: 0,05 - 1,2s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (28-105mm)
Módy blesku: Manuálna / TTL
Možnosti synchronizácie: Normálna / HSS / predná lamela / zadná lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/800 - 1/10000s
Farebná teplota: 5 500 K
Modelovacie / pilotná žiarovka: LED 3W, teplota 3 500K
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiacej jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnosť pripojenia cez 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukciou), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupín a kanálov: 32 kanálov - CH: 0-31, 16 skupín - GR: A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,L,O,P,Q,S,U
Batéria: DC 11,1V, 1000mAh
Počet zábleskov na jedno nabitie: >300 na plný výkon
Uspanie blesku: 1,5 minut / 20 minut / 40 minut
Pokročilé funkcie blesku: EasyCap, Delay
Veľkosť: 215x80x80 mm
Hmotnosť: 450 g
Obsah balenia: Blesk, odrazový difúzor, batérie, nabíjačka, púzdro

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie