Multibrandový externí blesk s kruhovou hlavou HD2 PRO, TTL, HSS

Kód: BLE-HD-2
TTL + HSS
Značka: Jinbei
€282,78
Predaj ukončený

80Ws externý blesk s GN 60, TTL, HSS, multibrandovou päticou pre použitie s fotoaparátom ľubovoľnej značky a kruhovou Omega výbojkou.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

HD-2 PRO TTL, HSS

Jinbei HD-2 Pro, revolúcia medzi batériovými bleskami. HD-2 Pro je najmenší batériový blesk z radu HD, hoci svoju veľkosťou pripomína skôr externý blesk, ktorý dokáže plne nahradiť. Konštrukčne sa jedná o zmenšeninu klasického štúdiového blesku s  Omega výbojkou , vďaka ktorej vytvára prirodzenejšie svetlo ako klasický externý blesk. Disponuje tiež dlhou výdržou na jedno nabitie až 300 zábleskov na plný výkon a super rýchlym dobíjaním od 0,05 do 1,2 s 

 

 • 80 Ws GN 60
 • HSS  režim pre synchronizáciu do 1 / 8000s
 • TTL  režim pre automatické nastavenie blesku
 • omega výbojka
 • externý blesk s pokročilými funkciami batériových svetiel
 • 3 režimy použitia - blesk na fotoaparáte, blesk mimo fotoaparátu, riadiaca jednotka pre okolité blesky
 • vstavaný prijímač pre rádiový systém  Jinbei Universal Sync
 • synchronizácia na 1. i 2. lamelu
 • interval medzi záblesky 0,05 - 1,2 s
 • nastavenie výkonu 1/1 - 1/256 s korekciou expozície + - 3EV
 • krátka doba horenia výbojky 1/8 000 - 1 / 800S (t = 0,5)
 • režim  FREEZE  pre skrátenie doby horenia výbojky na 1/10 000 - 1 / 800S
 • podpora funkcie  Easy Cap  pre tvorbu automatické orezové masky
 • 3W LED modelačné svetlo pre osvetlenie scény

 

 

Použitie blesku na fotoaparáte

HD 2 je osadený multibrandovou hot-shoe päticou , vďaka ktorej ho môžete použiť na akýkoľvek fotoaparát značiek Canon, Nikon, Sony (s redukciou na Mi shoe ), Olympus, Fujifilm a Panasonic Lumix .

HD-2-PRO_multibrand_hotshoe

So všetkými týmito fotoaparátmi budete môcť využiť ako manuálny, tak TTL režim aj funkciu HSS a Freeze . Na blesku len zvolíte značku fotoaparátu o ostatné sa blesk postará sám. Ak blesk používate na fotoaparáte, môžete s ním tiež riadiť ostatné štúdiové a batériové svetlá. Okrem vstavaného prijímača disponuje aj vysielačom a vie plne nahradiť riadiacu jednotku. Takto ho môžete použiť v niekoľkých režimoch:

1. Blesk zároveň riadi a odpaľuje ostatné blesky
2 .Blesk iba riadi a odpaľuje ostatné blesky rovnako ako riadiaca jednotka

Táto funkcia je skvelá predovšetkým na akciách, kde potrebujete skĺbiť fotenie s jedným externým bleskom spolu s fotením v "ateliéri". Zároveň ušetríte za riadiacu jednotku, ktorú, pokiaľ k HD-2 budete dokupovať ďalšie blesky, nebudete potrebovať. Blesk prenáša všetky funkcie a režimy, takže aj u ostatných svetiel budete môcť využiť manuál, TTL, HSS a Freeze. 


Použitie blesku mimo fotoaparát

HD 2 je možné veľmi ľahko používať aj mimo fotoaparát. Synchronizovať ho môžete rovnako ako ostatné Jinbei blesky cez integrovaný 2,4 GHz prijímač, ktorý je plne kompatibilný s riadiacimi jednotkami  TR-V6 ,  TR-Q6  a TR-Q7 . Dosah riadiacej jednotky je až 300 metrov. Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom druhého blesku HD-2 PRO nasadeného na fotoaparáte namiesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TR-Q7  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj v manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová nie je potrebné vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie .

TR-Q6  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je  možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6  -  manuálna jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať, nepodporuje TTL a HSS.

JINBEI_HD-2_PRO_TR-Q7


Výkon blesku

Výkon 80 Ws (60 GN) je plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn  - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pre  TTL  je možné použiť  korekciu expozície + - 3EV . O modelovacie svetlo sa stará 3W LED čip sa životnosťou> 60000 hodín 


Prirodzené jemné svetlo vďaka Omega výbojke

HD 2 je hneď po zábleskoch PROFOTO A1 jediný blesk s kruhovou hlavou osadenou klasickou kruhovou výbojkou. Rovnako ako štúdiové a batériové blesky. Ostatné externé blesky používajú plochú výbojku, ktorá robí neprirodzené svetlo. 

Vďaka použitej výbojke a konštrukcii hlavy blesku je svetlo jemnejšie a prirodzené. Blesk je tak predurčený na fashion, portrétne a svadobné fotky kde je kladený dôraz na prirodzenosť. 

jinbei_HD-2_PRO_comparison
Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený  systémom HSS High-speed synchronization , ktorý umožňuje fotiť na veľmi krátke časy uzávierky až do  1 / 8000s . Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky na 1/800 - 1 / 10000s. Vďaka tomu je  fotenie ešte rýchlejšie a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni .
HSS systém pomôže pri presvietení okolitého svetla alebo fotografovanie portrétov na veľmi nízkej clone. Stačí nastaviť vyššiu čas. 


Batérie a dobíjanie

Výmenná lítium iónová batéria zvládne  300 zábleskov na plný výkon . Pri nižšom výkone zvládne  600 - 800 zábleskov  na jedno nabitie. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znovu dobitia, ktorá je v rozmedzí 0,05 - 1,2 sekundy , v závislosti na nastavenom výkone blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy nezmeškáte žiadny dôležitý moment.

Tip: K blesku je možné dokúpiť náhradnú batériu a predĺžiť tak dobu fotenia bez nutnosti nabíjania.


Konštrukcia

Blesk je navrhnutý tak, aby práca s ním bola čo najpohodlnejšia a najrýchlejšia. Ovládanie je riešené veľkým 2,8 palcovým dotykovým displejom a tromi tlačidlami pre rýchlu voľbu. Hlava blesku je otočná v rozsahu 360 ° s možnosťou naklopenia. Blesk je konštruovaný tak, aby bol vždy po ruke a vošiel sa do každého batohu. Tomu sekunduje aj nízka hmotnosť 450 g. 

Telo blesku je na boku vybavené 1/4 "závitom pre uchytenie na statív. Na ten ho môžete uchytiť aj pomocou klasických držiakov pre externé blesky. Plugin batéria je umiestnená na prednej strane blesku a môžete ju vymeniť behom sekundy. 


Variabilita príslušenstva

K blesku je možné dokúpiť príslušenstvo pre usmernenie svetla, ktoré sa prichytáva priamo na hlavu blesku. Doplnky a príslušenstvo použijete primárne pri fotení s bleskom nasadenom na fotoaparáte. Pokiaľ chcete blesk použiť v štúdiu s inými modifikátormi, stačí ho uchytiť do držiaka pre externý blesk s Bowens adaptérom.

Dodatočné parametre

Kategória: Multibrandové externé blesky
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjania: 0,05 - 1,2s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (28-105mm)
Módy blesku: Manuálna / TTL
Možnosti synchronizácie: Normálna / HSS / predná lamela / zadná lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/800 - 1/10000s
Farebná teplota: 5 500 K
Modelovacie / pilotná žiarovka: LED 3W, teplota 3 500K
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiacej jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnosť pripojenia cez 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukciou), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupín a kanálov: 32 kanálov - CH: 0-31, 16 skupín - GR: A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,L,O,P,Q,S,U
Batéria: DC 11,1V, 1000mAh
Počet zábleskov na jedno nabitie: >300 na plný výkon
Uspanie blesku: 1,5 minut / 20 minut / 40 minut
Pokročilé funkcie blesku: EasyCap, Delay
Veľkosť: 215x80x80 mm
Hmotnosť: 450 g
Obsah balenia: Blesk, odrazový difúzor, batérie, nabíjačka, púzdro

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: