HD 2 PRO - multibrandový batériový blesk s kruhovou hlavou, TTL, HSS

Kód: BLE-HD-2
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€350,40
Skladom (> 5 ks)

HD-2 PRO je plnohodnotným zástupcom batériových bleskov Jinbei. Len menšie as možnosťou použitia priamo na fotoaparáte, kde supluje klasický externý blesk, ale vie tiež ovládať zvyšok štúdia ako riadiaca jednotka. 

Detailné informácie

Podrobný popis

HD 2 PRO TTL, HSS

Jinbei HD 2, revolúcia medzi batériovými blesky. HD 2 je najmenší batériový blesk z radu HD, hoci svoju veľkostnej pripomína skôr externý blesk, ktorý dokáže plne nahradiť, konštrukčne sa jedná o zmenšeninu klasického štúdiového blesku s  Omega výbojkou , vďaka ktorej vytvára prirodzenejšie svetlo ako klasický externý blesk. Disponuje tiež dlhou výdržou na jedno nabitie, až 300 zábleskov na plný výkon , a super rýchlym dobíjaním od 0,05 do 1,2 s 

 

Použitie blesku na fotoaparáte

HD 2 je osadený multibrandovú hot-shoe päticou , vďaka ktorej ho môžete použiť na akýkoľvek fotoaparát značiek Canon, Nikon, Sony (s redukciou na Mi shoe ), Olympus, Fujifilm a Panasonic Lumix . So všetkými týmito fotoaparátmi budete môcť využiť ako manuálne, tak TTL režim i funkciu HSS a Freeze . Na blesku len zvolíte značku fotoaparátu, o ostatné sa blesk postará sám. Ak blesk používate na fotoaparáte, môžete s ním tiež riadiť ostatných štúdiové a batériové svetla. Okrem vstavaného prijímača disponuje aj vysielačom a vie plne nahradiť riadiacu jednotku. Takto ho môžete použiť v niekoľkých režimoch:

1. Blesk Blesk a zároveň riadi a odpaľuje ostatné blesky,
2.Blesk iba riadi a odpaľuje ostatné blesky, rovnako ako riadiaca jednotka.

Táto funkcia je skvelá predovšetkým na akciách, kde potrebujete skĺbiť fotenie s jedným externým bleskom spolu s fotením v "ateliéri". Zároveň ušetríte za riadiacu jednotku, ktorú, pokiaľ k HD 2 budete dokupovať ďalšie blesky, nebudete potrebovať. Blesk prenáša všetky funkcie a režimy, takže aj u ostatných svetiel budete môcť využiť manuál, TTL, HSS a Freeze. 


Použitie blesku mimo fotoaparát

HD 2 je možné veľmi ľahko používať aj mimo fotoaparát. Synchronizovať ho možno, rovnako ako ostatné Jinbei blesky, cez integrovaný 2,4 GHz prijímač, ktorý je plne kompatibilný s riadiacimi jednotkami   TR-V6 ,  TR-Q6  a TR-Q7 . Dosah riadiacej jednotky je až 300 metrov. Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom druhého blesku HD 2 PRO nasadeného na fotoaparáte miesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TR-Q7  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandovú, nie je potreba vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie .

TR-Q6  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6  -  manuálny jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať, nepodporuje TTL a HSS 


Výkon blesku

Výkon 80 Ws (60 GN) je  plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn  - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pre  TTL  je možné použiť  korekciu expozície + - 3EV . O modelovacie svetlo sa stará 3W LED čip sa životnosťou> 60000 hodín 


Prirodzené jemné svetlo vďaka Omega výbojke

HD 2 je hneď po zábleskoch PROFOTO A1 jediný blesk s kruhovou hlavou osadenou klasickú kruhovú výbojkou. Rovnako ako štúdiové a batériové blesky. Ostatné externé blesky používajú plochou výbojku, ktorá robí neprirodzené svetlo. 

Vďaka použitej výbojke a konštrukcii hlavy blesku je svetlo jemnejšie a prirodzené. Blesk je tak predurčený na Fashion, portrétne a svadobné fotku, kde je kladený dôraz na prirodzenosť. 


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený  systémom HSS High-speed synchronization , ktorý umožňuje fotiť na vemli krátke časy uzávierky až do  1 / 8000s . Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky na 1/800 - 1 / 10000s. Vďaka tomu je  fotenie ešte rýchlejší a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni .
HSS systém pomôže pri presvietenie okolitého svetla alebo fotografovanie portrétov na veľa nízkej clony. Stačí nastaviť vyššiu čas. 


Batérie a dobíjanie

Výmenná lítium iónová batéria zvládne  300 zábleskov na plný výkon . Pri nižšom výkone zvládne  600 - 800 zábleskov  na jedno nabitie. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znova dobitie, ktorá je v rozmedzí 0,05 - 1,2 sekundy , v závislosti na nastavenom výkone blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy nezmeškáte žiadny dôležitý moment.

Tip: K blesku je možné dokúpiť náhradnú batériu a predĺžiť tak dobu fotenia bez nutnosti nabíjania.


Konštrukcia

Blesk je navrhnutý tak, aby práca s ním bola čo najpohodlnejšie a najrýchlejšie. Ovládanie je riešené veľkým 2,8 palcovým dotykovým displejom a tromi tlačidlami pre rýchlu voľbu. Hlava blesku je otočná v rozsahu 360 ° s možnosťou naklopenia. Blesk je konštruovaný tak, aby bol vždy po ruke a vošiel sa do každého batohu. Tomu sekunduje aj nízka hmotnosť 450 g. 

Telo blesku je na boku vybavené 1/4 "závitom pre uchytenie na statív. Na ten ho môžete uchytiť aj pomocou klasických držiakov pre externé blesky. Plugin batéria je umiestnená na prednej strane blesku a možno ju vymeniť behom sekundy. 


Variabilita príslušenstvo

K blesku je možné dokúpiť príslušenstvo pre usmernenie svetla, ktoré sa prichytáva priamo na hlavu blesku. Doplnky a príslušenstvo použijete primárne pri fotení s bleskom nasadenom na fotoaparáte. Pokiaľ chcete blesk použiť v štúdiu s inými modifikátory, stačí ho uchytiť do držiaka pre externý blesk s Bowens adaptérom. 


Pokročilé funkcie blesku

Jinbei HD je vybavený funkciou  Easy Cap , ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia, čo ocení každý produktový fotograf.

Delay  - Blesk je vybavený  funkciou DELAY -  oneskorenie. Môžete tak blesku aj pri fotografovaní na dlhé časy. Táto funkcia je často využívaná napríklad u light paintingu, kedy s dlhým časom zaznamenáte trajektóriu pohybu, blesk vám potom pomôže zachytiť ostrý nerozmazanú model. Rozsah funkcie Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s týmto režimom, ktorý upravuje a skracuje dobu horenia výbojky na 1/19000 s, zachytíte akýkoľvek pohyb. Režim freeze pomáha HSS k dosiahnutiu ešte ostrejších fotografií. 

Dodatočné parametre

Kategória: Multibrandové
Záruka: 36
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjania: 0,05 - 1,2s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (28-105mm)
Módy blesku: Manuální / TTL
Možnosti synchronizácie: Normální / HSS / přední lamela / zadní lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/800 - 1/10000s
Farebná teplota: 5 500 K
Modelovacie / pilotná žiarovk: LED 3W, teplota 3 500K
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiacej jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnost připojení jiné přes 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukcí), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupin a kanálov: 32 kanálů - CH: 0-31, 16 skupin - GR: A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,L,O,P,Q,S,U
Batéria: DC 11,1V, 1000mAh
Počet záblesků na jedno nabitie: >300 na plný výkon
Uspání blesku: 1,5 minut / 20 minut / 40 minut
Pokročilé funkcie blesku: EasyCap, Delay
Veľkosť: 215x80x80 mm
Hmotnosť: 450 g
Obsah balenia: Blesk, odrazový difuzor, baterie, nabíječka, pouzdro

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: