Multibrandový externý blesk Jinbei Hi 900, TTL, HS

Kód: BLE-HI-900
Novinka TTL + HSS
Značka: Jinbei
€222,70
Skladom (>5 ks)

Externý blesk s multibrandovou päticou pre použitie s fotoaparátmi značiek Canon, Nikon, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, Leica a Sony s redukciou. Blesk Jinbei Hi-900 podporuje režimy TTL, HSS aj Freeze pre vyššie spomínané fotoaparáty, má extrémne dlhú výdrž batérie a veľmi rýchle dobíjanie, o ktoré sa stará li-ion batéria. Speedlite blesk Jinbei Hi-900 môžete použiť ako externý blesk na fotoaparáte, aj mimo neho vďaka riadiacim jednotkám a systému Jinbei Universal Sync.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jinbei Hi-900 je klasický externý blesk, ktorý sa od ostatných odlišuje multi-brandovou päticou, ktorú prevzal od drahších modelov HD 2, a vďaka ktorej ho môžete použiť s rôznymi značkami fotoaparátov. Komunikuje s fotoaparátmi Canon, Nikon, Sony (s redukciou na Mi-shoe), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumic a Leica a to ako v manuálnom, tak v TTL, HSS a Freeze režime.

Použiť ho môžete mimo tela fotoaparát aj na ňom, kde navyše vie suplovať funkciu riadiacej jednotky pre synchronizáciu a odpaľovanie ďalších bleskov od tohto výrobcu. Veľkou výhodou je aj rýchlosť dobíjania medzi jednotlivými snímkami (0,05 - 1,5 s) a napájanie z li-ion batérie, vďaka ktorej nacvakáte až 500 zábleskov na plný výkon.

Kľúčové parametre

 • 80 Ws GN 60
 • HSS  režim pre synchronizáciu do 1/8000s
 • TTL  režim pre automatické nastavenie blesku
 • externý blesk s pokročilými funkciami batériových svetiel
 • 3 režimy použitia - blesk na fotoaparáte, blesk mimo fotoaparátu, riadiaca jednotka pre okolité blesky
 • vstavaný prijímač pre rádiový systém Jinbei Universal Sync
 • synchronizácia na 1. aj 2. lameli
 • interval medzi zábleskami 0,05 - 1,5 s
 • nastavenie výkonu 1/1 - 1/256 s korekciou expozície +- 3EV
 • krátka doba horenia výbojky 1/2250 - 1/80000s (t=0,5)
 • režim  FREEZE  na skrátenie doby horenia výbojky na 1/10 000 - 1/800s
 • podpora funkcie Easy Cap  pre tvorbu automatickej orezovej masky
 • 3W LED modelačné svetlo pre osvetlenie scény

 

Režimy blesku Jinbei HD2 Max

 • Speedlite - režim pre použitie blesku na fotoaparáte
 • Slave - režim pre použitie blesku mimo fotoaparátu. Blesk je riadený a synchronizovaný s fotoaparátom pomocou riadiacej jednotky
 • Master - režim pre použitie blesku ako riadiacej jednotky pre ostatné blesky

 

Použitie blesku na fotoaparáte:

Vďaka multi-brandovej hot-shoe pätici, ktorá je navrhnutá tak, aby komunikovala so všetkými fotoaparátmi popredných výrobcov, môžete Hi-900 používať s fotoaparátmi značiek Canon, Nikon, Olympus, Fujifilm, Panasonic Lumix, Leica a pomocou redukcie aj so Sony. Blesk vďaka tejto technológii komunikuje nielen v manuálnom, ale aj v TTL, HSS a Freeze režime.

Blesk je vyrábaný aj v čisto Sony verzii s integrovanou Mi-shoe päticou.

HD-2-PRO_multibrand_hotshoe

Po nasadení na fotoaparát vyberiete v menu blesku značku fotoaparátu ao ostatné sa blesk postará sám. 

 

Použitie blesku mimo fotoaparátu:

Ak chcete blesk používať mimo fotoaparát, stačí k nemu prikúpiť riadiacu jednotku, prostredníctvom ktorej ho synchronizujete s fotoaparátom. Všetko nastavovanie blesku potom robíte priamo z jednotky a to na vzdialenosť až 300 metrov. 

HD2 Max má, rovnako ako ostatné blesky Jinbei, integrovaný prijímač pre riadiace jednotky TR-V6 , TR-Q6, TR - Q7TR-Q7 II  a TR-Q7 II SonyBlesk môžete ovládať aj prostredníctvom druhého blesku  Hi-900, Hi-900 SHD2 PRO , HD2 MAX a HD2 MAX pre Sony nasadeného na fotoaparáte namiesto riadiacej jednotky.
 
 

Akú jednotku vybrať? 

TR-Q7  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, nie je potrebné vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je možné cez ňu plne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie .

TR-Q6  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je možné cez ňu plne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL/HSS bleskami.

TR-V6  -  manuálna jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky je možné cez ňu plne nastavovať a ovládať, nepodporuje TTL a HSS. 

 

 
Použitie blesku ako riadiacej jednotky:

Blesk nasadený na fotoaparát je možné prepnúť do režimu master, v ktorom supluje riadiacu jednotku a ovláda ostatné blesky. V tomto režime si potom môžete vybrať či má blesk sám bleskať, alebo má len odovzdávať nastavenia ostatným. Takto riadiť môžete všetky blesky s integrovaným prijímačom pre systém Jinbei Universal Sync z radov SPARK, DPX, MSN, HD a ľad svetla z radu EF. 

 

Výkon blesku

Výkon 80 Ws (60 GN) je plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pre TTL je možné použiť korekciu expozície +- 3EV. O modelovacie svetlo sa stará 3W LED čip so životnosťou > 60000 hodín. 

externý-blesk-Jinbei-s-pilotnou-žiarovkou


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený  systémom HSS High-speed synchronization , ktorý umožňuje fotiť na veme krátke časy uzávierky až do  1/8000s . Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky na 1/2250 – 1/80000s. Vďaka tomu je  fotenie ešte rýchlejšie a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni .

Tip: HSS systém pomôže pri presvietení okolitého svetla alebo fotografovaní portrétov na veľmi nízkej clony. Stačí nastaviť vyšší čas. 

Jinbei-Hi-900

Batérie a dobíjanie

Výmenná lítium iónová batéria zvládne >500 zábleskov na plný výkon. Pri nižšom výkone blesku sa hravo dostanete na 700 – 800 zábleskov na jedno nabitie. Blesk vďaka tomu vydrží celodenné fotografovanie a zároveň šetrí nabíjacie cykly. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znovu dobitia medzi fotkami, ktorá je v rozmedzí 0,05 – 1,5 sekundy , v závislosti od nastaveného výkonu blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy neprepásnete žiadny dôležitý moment.

Tip: K blesku je možné dokúpiť náhradnú batériu a predĺžiť tak dobu fotenia bez nutnosti nabíjania.

Dodatočné parametre

Kategória: Multibrandové externé blesky
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjania: 0,05 - 1,5 s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (24-200mm)
Módy blesku: Manuálna / TTL
Možnosti synchronizácie: Normálna / HSS / predná lamela / zadná lamela
Doba záblesku: (T=0.5) Nor: 1/8100 - 1/10000s, Freeze 1/15001 - 1/50000s
Farebná teplota: 5 500 K
Modelovacie / pilotná žiarovka: LED 3W, teplota 3 500K
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiacej jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnosť pripojenia cez 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukciou), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupín a kanálov: 32 kanálov , 16 skupín
Batéria: DC 7,4V, 2500mAh
Počet zábleskov na jedno nabitie: >500 na plný výkon
Uspanie blesku: 5 minut / 15 minut / 30 minut
Pokročilé funkcie blesku: EasyCap, Delay
Veľkosť: 195x75x65 mm
Hmotnosť: 460 g
Obsah balenia: Blesk, batérie, nabíjačka, púzdro, stojan

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: