Bezdrôtová riadiaca jednotka Godox XPro F pre Fujifilm

Kód: ODP-G-XPRO-F
TTL + HSS
Značka: Godox
€89,68 €74,73 bez DPH
Na ceste
Položka bola vypredaná…

Godox XPro F je bezdrôtová riadiaca jednotka pre blesky Godox so vstavaným prijímačom pre systém Godox X kompatibilný s fotoaparátmi Fujifilm, s ktorými funguje v TTL aj HSS režime. Pomocou tejto jednotky môžete blesky plne ovládať na vzdialenosť niekoľkých desiatok metrov. Oproti X2T má prehľadnejšie ovládanie, väčší displej a funkciu TCM.

Detailné informácie

Podrobný popis

Riadiaca jednotka XPro s označením “F” je TTL riadiaca jednotka pre bezdrôtové ovládanie a synchronizáciu bleskov Godox a fotoaparátov Fujifilm. Táto jednotka plne podporuje režimy TTL aj prenos vysokorýchlostnej synchronizácie HSS.

Samozrejmosťou je možnosť ovládania spárovaných bleskov v plne manuálnom režime, ktoré je, vďaka tlačidlám na tele jednotky, rýchle a jednoduché. Blesky môžete rozdeľovať do skupín a ovládať ich funkcie rovnako, ako by ste ich držali v ruke.

 

XPro alebo X2T?

Zásadným rozdielom pri oboch jednotkách je konštrukcia. Modelový rad XPro dostal väčší prehľadnejší displej, ale prišiel o možnosť do nej nasadiť ďalší blesk. Z funkcií má navyše možnosť využívania protokolu TCM - TTL Conversion to Manual a zvládne ovládať 16 skupín bleskov (oproti 5 pri X2T). Kvôli absencii Bluetooth naopak prišla o možnosť spárovania so smartfónom.

Riadiaca jednotka XPro cieli predovšetkým na profesionálnych fotografov, ktorí potrebujú riadiť viacero skupín zábleskov a chcú čo najprehľadnejšie a najrýchlejšie ovládanie. Po tomto modeli musíte siahnuť aj vo chvíli, keď plánujete využívať TCM bezdrôtovo.

 

Tip: K riadiacim jednotkám odporúčame AA batérie Eneloop, ktoré sú navrhnuté priamo pre blesky, riadiace jednotky a fotografické prístroje.

Okrem bežných režimov a výkonu môžete pomocou jednotky nastavovať aj kompenzáciu výkonu blesku (FEC), zámok expozície (FEL), aj modelovací záblesk alebo HSS Pre-sync-delay. Touto funkciou nastavíte oneskorenie záblesku v rozmedzí 0 až 9,9 ms.

Pri XPro oceníte aj diódu pre AF prísvit, vďaka ktorej vám fotoaparát lepšie zaostrí v tmavom prostredí. Aktualizáciu firmvéru je možné urobiť po pripojení cez USB-C k počítaču.

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Godox
Kompatibilné fotoaparáty: Fujifilm
Synchronizácia s bleskom: Cez systémom Godox X / cez PC port
Módy: TTL | Manuál
Synchronizačné režimy: HSS, 1. a 2. lamela
Najkratší synchronizačný čas: 1/8000 s
Kanály a skupiny: 32 / 16
Dosah: 100 m
Ovládanie cez aplikáciu: Nie
Oneskorenie expozície: Áno
FEC: Áno
FEL: Áno
TCM: Áno
AF prisvietenie: Áno
Modelovací záblesk: Áno
Nastavenie zoomu: Áno
Pamäť nastavenia: Áno
Napájanie: 2x AA batérie
Rozmery: 90 x 58 x 50 mm
Hmotnosť: 80 g bez batérií
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: