Smart odpalovač TR-Q6 Nikon TTL, HSS pre blesky SPARK, DPX, MSN, HD

Kód: ODP-TR-Q6N
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€95,60
Skladom (3 ks)
Bezdrôtový TTL a HSS rádiový odpaľovač Jinbei TR-Q6 Nikon pre blesky Jinbei podporuje 16 kanálov, 6 skupín a ovládanie cez Bluetooth.

Detailné informácie

Podrobný popis

TR-Q6 Nikon

TTL a HSS odpaľovač pre blesky SPARK, DPX, MSN a HD s podporou 6 skupín a 16 kanálov a dosahom až 300 m.

 

Základné funkcie a vlastnosti

TR-Q6 je TTL odpaľovač s podporou HSS a FREEZE módu. Odpaľovač disponuje 6 skupinami pre nastavenie bleskov. Dáva vám tak úplnú slobodu v ovladání jednotlivých bleskov. Pri použití viacerých bleskov tak možno každý ovládať samostatne (pri nastavení inej skupiny pre každý blesk), alebo spoločne (pri nastavení rovnakej skupiny všetkým bleskom). Dosah 300 metrov zabezpečí, že blesky budete mať pod kontrolou naozaj v každej situácii.

Odpaľovač je vybavený funkciou Bluetooth, vďaka ktorej je možné ho spárovať s chytrým telefónom a aplikácií pre ovládanie štúdia. Aplikácia zrkadlí nastavenie odpaľovača. Predovšetkým v ateliéri potom toto riešenie prináša prehľadnejšie a rýchlejšie ovládanie.


TTL, HSS, FREEZE mód

Odpaľovač podporuje tieto funkcie so všetkými fotoaparáty značky Nikon. Vďaka jednotke je možné voliť medzi automatickým režimom TTL s korekciou expozície a manuálnym režimom. Vysokorýchlostná synchronizácia je podporovaná do časov 1/8000s. Pre zachytenie ešte väčších detailov je s HSS spojená funkcia FREEZE, ktorá skráti horenie výbojky blesku na 1/19000s. Tieto funkcie sú podporované s bleskami MSN a HD. Ostatné modely bleskov SPARK a DPX je s jednotkou možno synchronizovať tiež. Tieto modely bleskov TTL a HSS nepodporujú, s jednotkou budú fungovať v manuálnom režime. Aj tak je ale možné blesky používať naprieč radmi spoločne.


Čo všetko môžem na blesku ovládať?

Tento odpaľovač je na obsluhu veľmi jednoduchý. Okrem nastavovanie výkonu bleskov alebo režimu (TTL, Manuál) vám dovolí ovládať pilotnú žiarovku, zvukovú signalizáciu a robiť testovacie záblesky. Je možné prepínať do HSS módu, ovládať FREEZE režim a Bluetooth. Funkcia blesku si tak cez neho nastavíte rovnako ľahko, ako keby ste mali blesk priamo v ruke.


Synchronizácia s externými bleskami

TR-Q6 je možné spárovať s prijímačom pre externé blesky TR-612, vďaka ktorému môžete kombinovať štúdiové aj batériové blesky spoločne s tými externými. Prijímač podporuje ako TTL tak HSS, externé blesky s Nikon systémom budete môcť ovládať a používať aj v týchto režimoch.


Kompatibilita s fotoaparátmi

D5, D4S, DF, D810, D800, D750, D700, D610, D600, D500, D60, D90, D7200, D7100, D7000 a všetky ďalšie nové a príbuzné modely zrkadloviek aj bezzrcadlovek Nikon

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Jinbei
Záruka: 24
Počet kanálov: 16
Počet skupín: až 6
Dosah rádia: 300 m
Dosah Bluetooth: 10 m
Frekvencia: 2,4 GHz
Vysokorýchlostná synchronizácia: Áno
Najkratší synchronizačný čas: 1/8000 s
Napájanie: 2x batéria AAA
Kompatibilné zariadenia: blesk HD-601, HD-610, MSN, MARS TTL
Kompatibilné fotoaparáty: Nikon

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: