Digitálny štúdiový blesk MSN 600 TTL, HSS - Sony, Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Lumix

Kód: BLE-MSN-600
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: CALER
€579,60
Skladom (> 5 ks)
PRO model štúdiových bleskov Jinbei MSN-600 s výkonom 600 Ws (GN80) je riešením pre profesionálná fotografická štúdia, ktorá vyžadujú maximálny výkon a pokročilé funkcie ako je TTL a HSS.

Detailné informácie

Podrobný popis

MSN 600 TTL, HSS

PRO model štúdiových bleskov MSN patrí k špičke zábleskovej techniky. Blesky sú konštruované pre náročných profesionálnych fotografov a štúdia, ktorí potrebujú väčší výkon 600 Ws (GN 80) a pokročilé funkcie ako je TTL, HSS a FREEZE režim pre Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix.


TIP: K tomuto blesku odporúčame riadiacu jednotku TR-Q7, ktorá spolupracuje so všetkými poprednými značkami fotoaparátov a to aj v TTL a HSS režime. Nemusíte pre každú značku zhotovovať iný odpaľovač. Jednotku možno spárovať so všetkými batériovými aj štúdiovými blesky Jinbei a tie tak možno ľahko kombinovať.


Výkon blesku

Výkon 600 Ws GN 80 je plynule regulovateľný v rozmedzí 1.0 až 6.0 po desatinách v manuálnom režime, od 4.0 do 6.0 v HSS režime. Pre TTL je možné použiť korekciu + - 3 EV. Doba horenia výbojky je pri modeli MSN 600 1/2200 - 1/8000 v normálnom režime a 1/2200 - 1/19000 vo FREEZE režime (t = 0,5) a zaisťuje tak ostré fotky a perfektné reálne podanie farieb.

Freeze režim spolupracuje s HSS a zaisťuje perfektne zmrazený akýkoľvek pohyb. Toto svetlo hravo zvládne aj tú najnáročnejšiu prácu. Tomu je upravená aj doba nabíjania 0,05 - 0,8 s na plný výkon. Vďaka tomu môžete fotiť kontinuálne aj za akýchkoľvek podmienok. O modelovacie svetlo sa stará 20W LED čip, ktorý je porovnateľný so 200W pilotné žiarovkou. Oproti tej má oveľa väčšiu životnosť >60 000 hodín, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výněně modifikátorov.


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený systémom HSS High-speed synchronization, ktorý umožňuje fotiť na akékoľvek časy uzávierky až do času 1/8000s. Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky zo štandardných 1/2200 - 1/8000 na 1/2200 - 1/19000. Vďaka tomu je fotenie ešte rýchlejší a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni.

HSS systém vám pomôže aj pri presvietenie okolitého svetla alebo fotografovanie portrétov na veľa nízkej clony. Stačí nastaviť vyššiu čas.

Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom


Blesk má na zadnom paneli prehľadný displej, na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je zjednotenej s ostatnými modelmi a tak nebudete tepat ani pri ich kombináciu.

Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi.

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky TR-V6, TR-Q6 a TR-Q7. Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať.

Akú jednotku vybrať?

TR-Q7 - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandovú, nie je potreba vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie.

TR-Q6 - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6 - manuálny jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať.


2. Cez Synch konektor - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.

3. Cez foto diódu (IR) - blesk možno odpaľovať zábleskom od iného blesku.


Konštrukcia

Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip miesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky.

Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie softboxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory možno pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia.

Blesk je vybavený skleneným krytom výbojky, ktorý ho chráni proti UV i mechanickému poškodeniu. Krytka je na prednej strane mliečna a pomáha rozlievať svetlo pri použití s ​​reflektormi.


Variabilita príslušenstvo

Blesk má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na blesk môžete použiť akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komínom, a pod. V držiaku blesku je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky.

Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený aby udržal nielen blesk samotný, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb blesku je vnútri kovový, aby blesk bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Pokročilé funkcie blesku

MSN je vybavený funkciou Easy Cap, ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf. Ako tento režim funguje si môžete prečítať na blogu.

Delay - Blesk je vybavený funkciou DELAY - oneskorenie. Môžete tak blesku aj pri fotografovaní na dlhé časy. Táto funkcia je často využívaná napríklad u light paintingu, kedy s dlhým časom zaznamenáte trajektóriu pohybu, blesk vám potom pomôže zachytiť ostrý nerozmazanú model. Rozsah funkcie Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s týmto režimom, ktorý upravuje a skracuje dobu horenia výbojky na 1/19000 s zachytíte akýkoľvek pohyb. Režim freeze pomáha HSS k dosiahnutiu ešte ostrejších fotografií.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Štúdiové blesky
Záruka: 36
Smerné číslo: 80 GN
Výkon: 600 Ws
Režimy záblesku: M, TTL
Farebná teplota: 5 500 K
Pilotná žiarovka: 20W LED (3600K)
Regulácia výkonu záblesku: 1.0 - 6.0 (po desatinách), HSS: 4.0 - 9.0, TTL: + - 3.0EV
Doba nabíjania: 0,05 - 0,8 s
Najkratší synchronizačný čas: 1/8000 (HSS režim), 1 / 160s
Regulácia výkonu pilotnej žiarovky: Súbežne / individuálne / vypnutá
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie
Odpaľovanie: bezdrôtovo odpalovačom 2,4GHz (TR-Q6, TRS-V, TR-A6, TR-611/612) externým odpalovačom s 3,5 mm jackom, nastaviteľnou IR fotodiódou
Zvuková signalizácia: Voliteľná
Testovacie záblesk: Áno
Indikácia nabitia: LED diódou / zvuková
Uchytenie: Na všetky štúdiové statívy a držiaky s 5/8 "čapom
Možnosť náklonu hlavy: Áno
Patica pre príslušenstvo: Bowens
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Batériové napájanie: Nie
BLUETOOTH: Áno (cez TR-Q6)
Chladenie: Pasívne ventilátor (stále)
Rozmery: 365 x 136 x 200 mm
Váha: 2,9 kg
Obsah balenia: Blesk MSN-600 TTL, výbojka, pilotná žiarovka LED, sklenený kryt výbojky, plastový ochranný kryt výbojky, nabíjačka, synchro kábel

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: