Štúdiový blesk Jinbei MSN 800 TTL, HSS

Kód: BLE-MSN-800
Akcia TTL + HSS
Značka: Jinbei
€707,59 –27 %
JINBEI MSN 800
€707,59 –27 % €514,49
Skladom (1 ks)

800Ws blesk s GN 90, TTL, HSS, rýchlym dobíjaním, vysokým výkonom a pokročilými funkciami je skvelým riešením pre profesionálnych fotografov, fotografické štúdia a veľké ateliéry.

Detailné informácie

Podrobný popis

MSN 800 TTL, HSS

PRO model štúdiových bleskov MSN patrí k špičke zábleskovej techniky. Blesky sú konštruované pre náročných profesionálnych fotografov a štúdia, ktorí potrebujú väčší výkon 800 Ws (GN 90) a pokročilé funkcie ako je TTL, HSS a FREEZE režim pre Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix.


TIP: K tomuto blesku odporúčame riadiacu jednotku TR-Q7, ktorá spolupracuje so všetkými poprednými značkami fotoaparátov a to aj v TTL a HSS režime. Nemusíte pre každú značku zhotovovať iný odpaľovač. Jednotku možno spárovať so všetkými batériovými aj štúdiovými blesky Jinbei a tie tak možno ľahko kombinovať.


Výkon blesku

Výkon 800 Ws GN 80 je plynule regulovateľný v rozmedzí 1.0 až 6.0 po desatinách v manuálnom režime, od 4.0 do 6.0 v HSS režime. Pre TTL je možné použiť korekciu + - 3 EV. Doba horenia výbojky je pri modeli MSN 600 1/2200 - 1/8000 v normálnom režime a 1/2200 - 1/19000 vo FREEZE režime (t = 0,5) a zaisťuje tak ostré fotky a perfektné reálne podanie farieb.

Freeze režim spolupracuje s HSS a zaisťuje perfektne zmrazený akýkoľvek pohyb. Toto svetlo hravo zvládne aj tú najnáročnejšiu prácu. K tomu je upravená aj doba nabíjania 0,05 - 0,8 s na plný výkon. Vďaka tomu môžete fotiť kontinuálne aj za akýchkoľvek podmienok. O modelovacie svetlo sa stará 20W LED čip, ktorý je porovnateľný so 200W pilotnou žiarovkou. Oproti tej má oveľa väčšiu životnosť >60 000 hodín, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výmene modifikátorov.


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený systémom HSS High-speed synchronization, ktorý umožňuje fotiť na akékoľvek časy uzávierky až do času 1/8000s. Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky zo štandardných 1/2200 - 1/8000 na 1/2200 - 1/19000. Vďaka tomu je fotenie ešte rýchlejšie a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni.

HSS systém vám pomôže aj pri presvietení okolitého svetla alebo fotografovanie portrétov na veľa nízkej clone. Stačí nastaviť vyššiu časť.

 

Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom


Blesk má na zadnom paneli prehľadný displej, na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je zjednotené s ostatnými modelmi a je veľmi intuitívne.

Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi.

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov  - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky  TRS-V, TR-V6,  TR-Q6  a  TR-Q7 . Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať. Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom blesku HD 2 PRO nasadeného na fotoaparáte miesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TRS-V  - najlacnejší variant odpaľovača bez displeja, ktorý funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky možno cez neho odpaľovať, nastavovať výkon, zapínať a vypínať pilotné žiarovku. Alternatíva odpaľovača TRS-V je i odpaľovač TR-A9 , s ktorým možno blesky iba odpaľovať. Odpaľovač nepodporuje skupiny. 

TR-V6  - manuálna jednotka s displejom, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať v skupinách. 

TR-Q6  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálna. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

TR-Q7  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálna. Jednotka je multi brandová, nie je potrebné vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

2. Cez Synch konektor - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.

3. Cez foto diódu (IR) - blesk možno odpaľovať zábleskom od iného blesku.


Konštrukcia

Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip miesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky.

Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie soft boxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory možno pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia.

Blesk je vybavený skleneným krytom výbojky, ktorý ho chráni proti UV i mechanickému poškodeniu. Krytka je na prednej strane mliečna a pomáha rozlievať svetlo pri použití s ​​reflektormi.


Variabilita príslušenstvo

Blesk má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na blesk môžete použiť akýkoľvek modifikátor - soft box, reflektor, komín, a pod. V držiaku blesku je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky.

Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený, aby udržal nielen blesk samotný, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb blesku je vnútri kovový, aby blesk bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Pokročilé funkcie blesku

MSN je vybavený funkciou Easy Cap, ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf.

Delay - Blesk je vybavený funkciou DELAY - oneskorenie. Môžete tak mať blesk aj pri fotografovaní na dlhé časy. Táto funkcia je často využívaná napríklad u light paintingu, kedy s dlhým časom zaznamenáte trajektóriu pohybu, blesk vám potom pomôže zachytiť ostrý nerozmazaný model. Rozsah funkcie Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s týmto režimom, ktorý upravuje a skracuje dobu horenia výbojky na 1/19000 s zachytíte akýkoľvek pohyb. Režim freeze pomáha HSS k dosiahnutiu ešte ostrejších fotografií.

Dodatočné parametre

Kategória: Štúdiové blesky
Smerné číslo: 90 GN
Výkon: 800 Ws
Režimy záblesku: M, TTL
Farebná teplota: 5 500 K
Pilotná žiarovka: 20W LED (3600K)
Regulácia výkonu záblesku: 1.0 - 6.0 (po desatinách), HSS: 4.0 - 9.0, TTL: + - 3.0EV
Doba nabíjania: 0,05 - 1 s
Regulácia výkonu pilotnej žiarovky: Súbežne / individuálne / vypnutá
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie
Odpaľovanie: bezdrôtovo odpalovačom 2,4GHz (TR-Q6, TRS-V, TR-A6, TR-611/612) externým odpalovačom s 3,5 mm jackom, nastaviteľnou IR fotodiódou
Zvuková signalizácia: Voliteľná
Testovacie záblesk: Áno
Indikácia nabitia: LED diódou / zvuková
Uchytenie: Na všetky štúdiové statívy a držiaky s 5/8 "čapom
Možnosť náklonu hlavy: Áno
Pätica pre príslušenstvo: Bowens
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Batériové napájanie: Nie
BLUETOOTH: Áno (cez TR-Q6)
Chladenie: Pasívne ventilátor (stále)
Rozmery: 365 x 136 x 200 mm
Váha: 3,1 kg
Obsah balenia: Blesk, napájací kábel, výbojka, krytka výbojky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: