Digitálny batériový blesk HD 601 HSS

Kód: BLE-HD-601
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€599,60
Skladom (5 ks)

Batériový blesk Jinbei HD601 je základná variantom batériových bleskov. Model 601 vychádza z profi triedy HD-610, oproti ktorým chýba TTL. Kompatibilita aj platforma zostali rovnaké.

Detailné informácie

Podrobný popis

HD 601 HSS

Modely HD  patrí k špičke zábleskovej techniky . Blesky sú konštruované pre náročné profesionálnych fotografov a štúdia, ktorí potrebujú väčší  výkon 500 Ws (GN 72) a pokročilé funkcie ako je HSS a FREEZE  režim pre Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix  a to aj mimo štúdio. Na cestách ho chráni  pevná prepravná taška 

HD_601_banner


TIP:  K tomuto blesku odporúčame  riadiacu jednotku TR-Q7, ktorá spolupracuje so všetkými poprednými značkami fotoaparátov a to aj v HSS režime . Nemusíte pre každú značku zhotovovať iný odpaľovač. Jednotku možno spárovať so všetkými batériovými aj štúdiovými blesky Jinbei a tie tak možno ľahko kombinovať.

Výkon blesku

Výkon 500 Ws (72GN)  je  plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn  - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. O modelovacie svetlo sa stará 10W LED čip sa životnosťou> 60000 hodín . Výkon modelovacieho svetla je  porovnateľný so 100W žiarovkou . Oproti klasickej žiarovke je jeho životnosť mnohonásobne väčšie, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výmene modifikátorov.  


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený  systémom HSS High-speed synchronization , ktorý umožňuje fotiť na akékoľvek časy uzávierky až do času  1 / 8000s . Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky zo štandardných 1/2200 - 1/8000 na 1/2200 - 1/19000. Vďaka tomu je  fotenie ešte rýchlejší a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni .

HSS systém vám pomôže aj pri presvietenie okolitého svetla alebo fotografovanie portrétov na veľa nízkej clony. Stačí nastaviť vyššiu čas. 


hd-601-fotky

Batérie a dobíjanie

Lítium iónová batéria s kapacitou 6600mAh zvládne  450 zábleskov na plný výkon . Bežne sa tak dostanete na  800 - 1000 zábleskov  na jedno nabitie. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znova dobitie, ktoré je v rozmedzí 0,1 - 2 sekundy  v závislosti na nastavenom výkone blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy nezmeškáte žiadny dôležitý moment.

Batéria je opatrená " check " tlačidlom, po ktorého stlačení okamžite vidíte, koľko kapacity zostáva do vybitia. Kedykoľvek tak máte prehľad nad tým, kedy dať batériu nabíjať. K blesku je možné dokopit  AC adaptér , ktorý nahrádza batériu v štúdiu.


hd-610-baterie-ovladani
 

Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Blesk má na zadnom paneli  prehľadný displej , na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je  zjednotenej s ostatnými modelmi  a tak nebudete tápať ani pri ich kombináciu. 

Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov  - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky  TRS-V, TR-V6,  TR-Q6  a  TR-Q7 . Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať. Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom blesku HD 2 PRO nasadeného na fotoaparáte miesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TRS-V  - najlacnejší variant odpaľovača bez displeja, ktorý funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky možno cez neho odpaľovať, nastavovať výkon, zapínať a vypínať pilotné žiarovku. Alternatíva odpaľovača TRS-V je i odpaľovač TR-A9 , s ktorým možno blesky iba odpaľovať. Odpaľovač nepodporuje skupiny. 

TR-V6  - manuálny jednotka s displejom, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať v skupinách. 

TR-Q6  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálny. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

TR-Q7  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálny. Jednotka je multibrandovú, nie je potreba vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky možné cez nej úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS blesky.

 

2. Cez Synch konektor  - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.

3. Cez foto diódu (IR)  - blesk možno odpaľovať zábleskom od iného blesku.


Konštrukcia

Blesk je konštruovaný pre každodenné používanie v akýchkoľvek podmienkach. Váha 2,3 kg a hliníkové telo oceníte nielen v ateliéri, ale aj pri použití v mobilnom štúdiu.  Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip miesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky. 

Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie softboxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory možno pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia. 

Blesk je vybavený skleneným krytom výbojky, ktorý ho chráni proti UV i mechanickému poškodeniu. Krytka je na prednej strane mliečna a pomáha rozlievať svetlo pri použití s ​​reflektormi.


Variabilita príslušenstvo

Blesk má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na blesk môžete použiť akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komínom, a pod. V držiaku blesku je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky. Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený aby udržal nielen blesk samotný, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb blesku je vnútri kovový, aby blesk bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Pokročilé funkcie blesku

Jinbei HD je vybavený funkciou  Easy Cap , ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf.

Delay  - Blesk je vybavený  funkciou DELAY -  oneskorenie. Môžete tak blesku aj pri fotografovaní na dlhé časy. Táto funkcia je často využívaná napríklad u light paintingu, kedy s dlhým časom zaznamenáte trajektóriu pohybu, blesk vám potom pomôže zachytiť ostrý nerozmazanú model. Rozsah funkcie Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s týmto režimom, ktorý upravuje a skracuje dobu horenia výbojky na 1/19000 s zachytíte akýkoľvek pohyb. Režim freeze pomáha HSS k dosiahnutiu ešte ostrejších fotografií. 

Dodatočné parametre

Kategória: Batériové blesky
Záruka: 36
Smerné číslo (GN): 72
Výkon: 500Ws / 10 W pilotná žiarovka
TTL / HSS: Nie / Áno - Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix
Rýchlosť záblesku: HSS 1/8000 / Freeze 1/19000
Farebná teplota (K): 5500K
Regulácia výkonu záblesku: Manuál 1.0-9.0 / HSS 4.0-9.0
Regulácia výkonu pilotnej žiarovky: Súbežne / Samostatne (aj diaľkovo)
Odpaľovanie: Bezdrôtové odpaľovanie / externý odpaľovač 3,5 mm jack / fotodióda
Dosah vstavaného odpaľovača: 300 m
Počet skupín vstavaného odpaľovača: 16 kanálov a 6 skupín
Patica pre upevnenie na statív: 5/8 "
Patice pre príslušenstvo: Bowens
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Možnosť náklonu hlavy: Áno
Zvuková signalizácia: Voliteľná
Testovací záblesk: Áno
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie
Batériové napájanie: Áno
Typ batérie: Lítium iónová DC 14.8V 6000mAh
Výdrž batérie: 450 zábleskov na plný výkon
Rozmery: 355x117x195 mm
Váha: 2,3 kg (bez batérie)
Obsah balenia: Blesk HD-601, výbojka, pilotná žiarovka LED, plastový ochranný kryt výbojky, batéria, nabíjačka, synchro kábel, prepravná taška, český návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: